Sprawozdanie z działalności Fundacji w roku 2013

Merytoryczne sprawozdanie z działalności Fundacji im. Matki Teresy z Kalkuty w Krakowie w roku 2013

Sporządzone w Krakowie w dniu 2 kwietnia 2014 r.

1. Cele statutowe

– szeroko rozumiane wsparcie dla podopiecznych (oraz ich rodzin), którzy stracili czasowo lub na stałe rodziców lub opiekunów
– zajęcia rehabilitacyjne i rewalidacyjne
– wyjazdy na zgrupowania i obozy
– warsztaty terapii zajęciowej (psychoterapia-arteterapia),
– aktywizacja artystyczna (malarstwo, pantomima, teatr, plenery, wystawy)
– wspieranie Sióstr Albertynek w prowadzeniu i utrzymaniu Domu Opieki Rodzinnej dla osób upośledzonych zlokalizowanym w Krakowie przy ul. Widłakowej 58

Systematyczne spotkania informacyjne i rehabilitacyjne w ciągu roku z rodzinami podopiecznych.

Zorganizowano obóz wakacyjny dla członków FMTK do Świnoujścia.
Zorganizowano wernisaż malarstwa i fotografii podopiecznych pt. Cudowne Lata.
Zarząd FMTK brał udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie pt. „Osoby niepełnosprawne w drodze ku dorosłości”

FMTK współorganizowała zajęcia wspinaczkowe dla podopiecznych.
Wystąpiono o zmianę warunków zabudowy działki 227/1 i otrzymano warunki zabudowy na 7 domów. Podpisano umowę o wykonanie projektu wykonawczego na 7 domów z firmą Artech.

Fundacja czuwa nad realizacją umowy zawartej 7 lipca 2010 r. ze Zgromadzeniem Sióstr Albertynek, któremu przekazała do wykończenia i prowadzenia wybudowany Dom Opieki Dożywotniej dla osób upośledzonych (wspieranie i kontrola przebiegu uruchomiania oraz potem funkcjonowania Domu Opieki Dożywotniej).

Reklama: Reklama płatna Polskie Radio i MPK. Kontynuacja pozycjonowania strony. Podtrzymywanie kontaktów z TVN, Radiem Kraków, Dziennikiem Polskim, Gazetą Wyborczą i Gościem Niedzielnym.

Wpłaty od firm i instytucji 1 090,00 PLN
Wpłaty indywidualne: 76 861,00 PLN
Wpłaty z 1%: 9 438,65 PLN
Odsetki bankowe: 8 747,55