Sprawozdanie z działalności Fundacji w roku 2017

Merytoryczne sprawozdanie z działalności Fundacji im. Matki Teresy z Kalkuty w Krakowie w roku 2017

Sporządzone w Krakowie w dniu 16 czerwca 2018 r.

30-321 Kraków, ul. Pietrusińskiego 3/12,

nr KRS: 0000067177 REGON: 350561061

Członkowie zarządu:

Stanisław Radoń, zam. 30-321 Kraków, ul. Pietrusińskiego 3/12 – Przewodniczący

Cele statutowe:

• Szeroko rozumiane wsparcie dla podopiecznych (oraz ich rodzin), zajęcia rehabilitacyjne i rewalidacyjne, warsztaty terapii zajęciowej (psychoterapia-arteterapia), poszukiwanie partnera celem dokończenia, prowadzeniu i utrzymaniu Domu Opieki Rodzinnej dla osób upośledzonych zlokalizowanym w Krakowie przy ul. Widłakowej 58.
  • Okres od 25.06.2017 r. do 24 sierpnia był okresem w którym zostały zrealizowane plenery malarskie na terenach zielonych Krakowa oraz wyjazd plenerowy do Międzywodzia 15.06. do 21.06.2017 r. Organizacja i przeprowadzenie działania z podopiecznymi niepełnosprawnymi intelektualnie Fundacji Matki Teresy z Kalkuty. Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, przygotowanie materiałów do pracy plastycznej, korekty, opieka przy transporcie osób, opieka higieniczna, opieka pedagogiczna podczas działań artterapeutycznych. Czas wyjazdów po za miasto rodzime – opieka całodobowa.
  • Okres od 25 sierpnia 2017 r. do 24 października był okresem wyjazdu z pantomimą na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Wspaniałych do Tczewa – 09.09. do 15.09.2017r. i prezentowania pantomimy na przeglądach krakowskich min. „Gaudium” – 20.11. do 22.11. 2017r. Opieka pedagogiczna, artystyczna, w transporcie osób niepełnosprawnych, opieka higieniczna. Czas wyjazdów po za miasto – opieka całodobowa.
  • Czas od 25 grudnia 2017r. do 24.02.2018r. był okresem przygotowań obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia – wykonywania wielu elementów dekoracyjnych i kart multimedialnych we współpracy z Domem Caritas.
  • Przygotowywaniem wystawy malarskiej w kawiarnio-galerii „Cudowne Lata” przy ul. Tynieckiej 1. rozpoczęło to projekt zaprzyjaźniania na imprezach integracyjnych okolicznej ludności z twórczością osób niepełnosprawnych intelektualnie.
  • Rozpoczęto przygotowania na etapie rysunków, zapisu pomysłów do nowej pantomimy poświęconej głęboko niepełnosprawnej, sparaliżowanej młodej dziewczynie. Działania codzienne mające na celu gromadzenie materiału plastycznego do wykorzystania w wizualizacji multimedialnej. Opieka nad niepełnosprawnymi – artystyczna, pedagogiczna i higieniczna.
  • Zorganizowano wernisaż artystyczny w galerio-kawiarni ul. Garncarska.
  • Fundacja w dalszym ciągu prowadzi szereg działań celem znalezienia potencjalnych partnerów (Caritas, Firma deweloperska Herbewo, Fundacja Chleb Życia, Fundacja dla Oparzonych, prywatna firma deweloperska) oraz podjęto wstępne ustalenia o potencjalnej współpracy. Dom i działka (systematyczna konserwacja).
  • Reklama: Kontynuacja pozycjonowania strony. Podtrzymywanie kontaktów z TVN, Polska Press, Radiem Kraków, Dziennikiem Polskim i Gościem Niedzielnym.

Wpłaty indywidualne: 2 920 PLN

Wpłaty z 1%: 4 324,60 PLN

OGÓŁEM: 7 244,60 PLN

Koszty nieodpłatnej dz.p.p.: 15 660,85 PLN